Bubeneč čp. 71
Bubenečské popisné číslo 71 patří vile v Pelléově ulici. Jednopatrový dům patřící českému státu je součástí areálu velvyslanectví Čínské lidové republiky, který vznikl v roce 2000.
V roce 1869 koupila Eleonora Kaisrová u Pražské cesty dva pozemky. Jeden o rozloze 400 čtverečních sáhů získala od Alfréda Kirpela a jeho společníka Karla Brusta a druhý o velikosti 254 čtverečních sáhů od Vojtěcha Arnošta Lederera. Obě parcely spojila a nechala si zde postavit vilu se zahradou. Po její smrti v roce 1883 nemovitost připadla Leopoldu Kaisrovi a jeho spoludědicům. V letech 1888-1902 byl majitelem JUDr. Nathan Robitschek a později jeho dcery Kamila a Berta. Druhá jmenovaná se v roce 1890 provdala za Julia Petschka.
Klasicistní vila s jednoduchou dispozicí měla vchod uprostřed čelní stěny. Z haly vpravo byla jídelna s kuchyní, nalevo se vcházelo do salonu s širokým arkýřem na severní straně a se vstupy do pokoje a na verandu. Patro bylo rozděleno na čtyři pokoje, chodbu a vedlo odtud do podkroví malé schodiště. Jeden pokoj měl arkýř a jeden verandu. Dům byl částečně podsklepen. Po obou stranách hlavního vstupu byly niky se sochami bohyň a nad nimi reliéfní tonda. Vstupní portál byl lemován kanelovanými pilastry a korintskými hlavicemi. Pilastry byla lemována také jednoduchá valeně zaklenutá okna v patře. Ta byla spojena společnou římsou. K domu patřila protáhlá zahrada, ve které se údajně nacházelo mnoho soch, a nízké zděné hospodářské stavení. Robitschek nechal upravit verandu v zahradní části domu v hlubší dvoupodlažní novorenesanční lodžii s arkádou. V roce 1904 dal v zahradě postavit skleník s palmami. Berta Petschková vilu v roce 1916 zmodernizovala a z hospodářského stavení vybudovala pokoj pro hosty. Návrh i přestavbu v novorenesančním stylu provedla firma tehdy již zesnulého Aloise Potůčka. Zvýšený suterén získal místnosti pro služky a prádelnu s žehlírnou, v přízemí vznikly dva hostinské pokoje, koupelna a okna pokojů dostala vzhled severních oken Vladislavského sálu na Pražském hradě.